بایگانی نوشته‌ها


مضرات سموم قارچی در طیور

مضرات سموم قارچی در طیور

بهبود ژنتیکی مرغ‌های تخم‌گذار باعث افزایش مداوم کمیت و کیفیت تخم‌ها شده و به تولیدکنندگان تخم‌مرغ کمک می‌کند تا از سود اقتصادی بیشتری برخوردار شوند. عواملی مانند افزایش هزینه های تولید، نیازهای جدید رفاه حیوانات و افزایش تقاضای مصرف کننده باعث می شود تولیدکنندگان تخم مرغ به بهره وری گله و کاهش تلفات در طول فرآیند تولید توجه کنند. گله های طیور که از تولید کم تخم مرغ و یا مرگ و میر بالا رنج می برند منجر به کاهش سود اقتصادی می شوند.

7 نکته برای تغذیه اسب در زمستان

7 نکته برای تغذیه اسب در زمستان

برای مراقبت و تغذیه صحیح اسب خود در ماه های سرد زمستان چه چیزهایی باید بدانید؟ اسب ها با طیف وسیعی از دماها بسیار سازگار هستند و برای زندگی در آب و هوای سرد بسیار مناسب هستند. با این حال، ممکن است نیاز داشته باشید که شیوه های تغذیه و مدیریت خود را زمانی که هوا سرد می شود تنظیم کنید تا با نیازهای کالری بیشتر اسب خود سازگار شوید. اسب‌هایی که در فضای باز زمستان‌گذرانی می‌کنند باید خوراک بیشتری مصرف کنند تا بتوانند دمای بدن خود را بدون از دست دادن وزن حفظ کنند. به طور کلی، انرژی قابل هضم مورد نیاز برای یک اسب 500 کیلوگرمی (1100 پوند) 2/5 درصد به ازاء هر درجه زیر 15- درجه سانتیگراد افزایش می یابد. افزایش دسترسی به علوفه، تغذیه منابع کالری مناسب روده مانند کنسانتره اسب و دسترسی به سرپناه کافی و آب گرم جنبه های کلیدی تغذیه و مدیریت اسب ها در زمستان است. در اینجا نحوه تغذیه اسب ها در زمستان را با در نظر گرفتن شرایط بدنی، سن و شیوه های مدیریتی آنها بررسی خواهیم کرد.

بهترین کنسانتره مرغ گوشتی چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین کنسانتره مرغ گوشتی چه ویژگی هایی دارد؟

تغذیه مهمترین عامل تأثیر گذار بر تولید و بهره وری جوجه گوشتی است و بیشترین هزینه تولید در مرغداری مربوط به خوراک می باشد. امروز استفاده از کنسانتره مرغ گوشتی در تغذیه جوجه گوشتی رایج است که در ادامه مطلب بیشتر به آن پرداخته خواهد شد.

نحوه تغذیه مادیان آبستن

نحوه تغذیه مادیان آبستن

دامپزشک شما به تازگی تایید کرده است که مادیان شما آبستن است و شما منتظر تولد یک کره اسب سالم هستید؟ چه زمانی باید خوراک مادیان آبستن را تغییر دهید؟ چقدر باید وزن اضافه کند؟ مادیان برای رشد یک کره سالم به چه مواد مغذی دیگری نیاز دارد؟ هنگام نوشتن یک برنامه غذایی برای مادیان آبستن شما، همه این سوالات مهم است.

سویا برای اسب خوب است یا مضر؟

سویا برای اسب خوب است یا مضر؟

سویا یک ماده غذایی رایج در بسیاری از خوراک اسب ها است. بخش‌های مختلف دانه سویا را می‌توان برای تامین پروتئین، انرژی و فیبر در رژیم غذایی اسب استفاده کرد. دانه های سویا به دلیل تطبیق پذیری و مقرون به صرفه بودن محبوب هستند. روغن سویا یک منبع چربی خوش طعم برای اسب هایی است که به کالری اضافی نیاز دارند. کنجاله سویا و سویا برشته شده نیز در مقایسه با سایر منابع پروتئینی که معمولاً تغذیه می شوند، پروفایل اسید آمینه بهتری دارند. این باعث می شود سویا افزودنی مطلوب به رژیم های غذایی پر پروتئین مورد نیاز اسب های شیرده و در حال رشد باشد. با این حال، نگرانی در مورد مضر بودن محصولات سویا وجود دارد. اگر در مورد مصرف سویا اسب خود نگران هستید، برای کسب اطلاعات بیشتر ادامه مطلب را مطالعه کنید.

بهترین توکسین بایندر را از کجا بخریم؟

بهترین توکسین بایندر را از کجا بخریم؟

قارچها قادر به آلوده کردن بافتهای گیاهی هستند. همچنین بعضی از قارچ ها مجبور به تولید متابولیت های ثانویه به نام سموم قارچی هستند که می تواند باعث mycotoxicosis یا مسمومیت با سموم قارچی در انسانها و حیوانات مصرف کننده مواد غذایی آلوده به این قارچ ها شود. مهمترین قارچ های دخیل در تولید سموم قارچی عبارتند از:الترناریا، آسپرژیلوس، سفالوسپوریوم، کلادوسپوریوم، فوزاریوم، مونیلیا، گلئوسپوریوم، موکور، پنیسیلیوم، ریزوپوس، اسپوروتریکوم، تریکوتسیوم و آبسیدیا.

تغذیه مرغ تخمگذار در آب و هوای گرم

تغذیه مرغ تخمگذار در آب و هوای گرم

استرس گرمایی در فصول گرم سال باعث کاهش تخمگذاری و همچنین افت کیفیت تخم مرغ می شود که این امر می تواند باعث زیان های اقتصادی برای مرغداران شود. در شرایط تنش حرارتی می توان با مدیریت تغذیه مرغ تخمگذار این زیان ها را تا حدود زیادی کاهش داد که در این مقاله به آن پرداخته می شود.

چگونه کنسانتره مرغ گوشتی بسازیم؟

چگونه کنسانتره مرغ گوشتی بسازیم؟

با توجه به اینکه در اکثر مرغداری های گوشتی کشور از کنسانتره برای تهیه دان استفاده می شود، یکی از دغدغه های مرغداران تهیه کنسانتره با کیفیت بالا و قیمت مناسب می باشد. اما گاهی این سوال مطرح می شود که آیا امکان تولید کنسانتره در مرغداری وجود دارد؟ در ادامه به این مطلب پرداخته می شود.

چرا پوسته تخم مرغ می شکند؟

چرا پوسته تخم مرغ می شکند؟

بدیهی است که وقتی یک نیروی خارجی از استحکام پوسته بیشتر شود، تخم مرغ شکسته می شود. تخم مرغ های ترک خورده می توانند کامل (زمانی که پوسته و غشاهای پوسته هر دو شکسته است) یا ناقص (زمانی که پوسته شکسته است، اما غشاهای پوسته سالم می مانند) باشند.

درباره‌ی نویسنده
تیم پشتیبانی فروشگاه الوفید
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...