مکمل ویژه نژاد راس

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

مکمل ویژه مرغ گوشتی نژاد راس حاوی تمامی ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز این نژاد بوده و نقش مهمی در بهبود رشد جوجه های گوشتی، بهبود ضریب تبدیل غذایی، کاهش تلفات ناشی از بیماری، کاهش مشکلاتی نظیر فلجی و لنگش و افزایش مقاومت گله گوشتی در مقابل بیماری ها دارد.

مرغ نژاد راس 308 توسط شرکت اویاژن (َAviagen) در سراسر دنیا عرضه می شود. این نژاد از نظر سرعت رشد، ضریب تبدیل غذایی، قابلیت زنده ماندن و بازده تولید گوشت و نیز کیفت گوشت عملکرد بسیار خوبی داشته و اصلاح نژاد آن جهت بهبود وضعیت سلامت پا و دستگاه قلبی عروقی همچنان در حال انجام است. رسیدن به حداکثر پتانسیل ژنتیکی و عملکرد بهینه نژاد راس مستلزم فراهم بودن فاکتورهای متعددی است که از جمله می توان به کیفیت جوجه، تأمین خوراک با کیفیت، برنامه نوری، تهویه، تراکم جوجه ریزی، سلامت، تغذیه، رفاه پرنده، درجه حرارت محیط و واکسیناسیون اشاره نمود.

ویتامین ها و مواد معدنی کم نیاز در تغذیه جوجه گوشتی

مواد معدنی و ویتامین ها برای تمام اعمال متابولیکی مورد نیاز هستند. سطوح مناسب این ریزمغذی ها به مواردی چون نوع اقلام خوراکی مورد استفاده، نوع فرآیندهای تولید دان، شرایط و مدت زمان انبارداری دان و شرایط محلی کاشت اقلام (بعنوان مثال نوع خاک و میزان املاح معدنی موجود در آن برای کشت اقلام خوراکی) بستگی دارد. همچنین در مورد بعضی ویتامین ها، میزان نیاز بر اساس نوع غله مورد استفاده در دان (بعنوان مثال ذرت یا گندم)، بصورت مجزا تعیین می شود.

لزوم استفاده از مکمل در نژاد راس

تحت شرایط نرمال و استاندارد پرورش، نیاز ویتامین ها و مواد معدنی در پرنده متفاوت از زمانی است که گله تحت شرایط استرس های گوناگون قرار می گیرد. از آنجایی که پرورش مرغ گوشتی معمولاً با تراکم بالا بوده و جوجه ها همواره تحت استرس های مختلف از جمله بیماری ها و مشکلات گوارشی و ... قرار می گیرند، استفاده از مکمل های ویتامینه- معدنی در خوراک روزانه آنها می تواند به تقویت سیستم ایمنی و افزایش مقاومت جوجه ها در برابر بیماری ها و تنش ها کمک زیادی نماید. بعنوان مثال در شرایط عادی نیاز جوجه های گوشتی به ویتامین E بین 10 تا 15 میلی گرم بر کیلوگرم دان است. اما میزان نیاز به این ویتامین تحت تأثیر فاکتورهای متعددی از جمله نوع و میزان روغن مورد استفاده در جیره، میزان سلنیوم، وجود یا عدم وجود پراکسیدان ها و آنتی اکسیدان ها، وضعیت آلودگی منطقه از نظر بیماری ها و نوع فرآوری دان قرار می گیرد. برای تقویت سیستم ایمنی جوجه ها می توان تا سطوح 300 میلی گرم بر کیلوگرم دان نهایی از ویتامین E استفاده نمود. در مورد سایر ویتامین ها نیز با توجه به شرایط می توان از سطوح بالاتر استفاده نمود.

مواد تشکیل دهنده مکمل مرغ گوشتی نژاد راس 308

در تولید مکمل ویتامینه نژاد راس از ویتامین های A، D3، E و همچنین ویتامین های گروه ب، ویتامین K3 و کولین کلراید استفاده می شود. ویتامین های مورد استفاده از برندهای معتبر جهانی شامل DSM و Adisseo تهینه می شوند که بر اساس نیازهای ذکر شده در کاتالوگ نژاد راس با کریرهای مناسب ترکیب می شوند. در تولید مکمل معدنی نژاد راس غالباً از فرم سولفات عناصر منگنز، روی، آهن، مس، سلنیوم و ید استفاده می شود که این امر باعث افزایش ضریب جذب این عناصر و بهبود عملکرد گله می شود.

جدول آنالیز مکمل ویژه نژاد راس

هر 2/5 کیلوگرم مکمل ویتامینه و معدنی نژاد راس حاوی موارد زیر می باشد:

   بعد از خرید مکمل ویژه نژاد راس، تیم پشتیبانی با شما تماس گرفته و در صورت تمایل جیره پیشنهادی مرغ گوشتی نژاد راس را در اختیار شما قرار می دهند. در صورتی که با شما تماس گرفته نشد می توانید با ما تماس گرفته و جیره پیشنهادی را دریافت نمایید.تماس با ما

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...