کنسانتره بوقلمونکمی صبر کنید...

کنسانتره بوقلمون چیست؟

کنسانتره ویژه بوقلمون مجموعه متراکمی از ریز مغذی های مورد نیاز برای رشد بوقلمون از جمله کلسیم، فسفر، ویتامین ها، مواد معدنی و اسیدهای آمینه است که با نسبت های خاصی توسط متخصصین تغذیه فرموله و ترکیب می شوند. کنسانتره بعد از مخلوط شدن با سایر اجزای اصلی خوراک از جمله ذرت و سویا و روغن توسط پرورش دهنده، در اختیار بوقلمون ها قرار گرفته و باعث افزایش رشد بوقلمون ها می شود.

دلیل استفاده از کنسانتره در خوراک بوقلمون چیست؟

برای اینکه جوجه بوقلمون ها به خوبی رشد کرده و با مشکلات اسکلتی کمتر و بیماری های کمتری مواجه شوند، لازم است که کلیه مواد مغذی و ریز مغذی های ضروری برای آنها از طریق دان تأمین شود. استفاده از کنسانتره مخصوص بوقلمون، علاوه بر سهولت استفاده و کاهش هزینه های تولید، نقش بسیار مهمی در برآورده کردن نیازهای بوقلمون های در حال رشد ایفا می کند. علاوه بر این، استفاده از کنسانتره بوقلمون می تواند از بروز اشتباهات در حین تولید دان جلوگیری نموده و باعث افزایش یکنواختی خوراک نهایی و نهایتاً افزایش یکنواختی گله شود.

مواد تشکیل دهنده کنسانتره بوقلمون

در تهیه کنسانتره بوقلمون از موادی نظیر دی کلسیم فسفات، مونو کلسیم فسفات، متیونین، لیزین، ترئونین، کربنات کلسیم، مکمل ویتامینه معدنی ویژه بوقلمون، جوش شیرین، مولتی آنزیم، فیتاز، سبوس گندم، افزودنی های مجاز و توکسین بایندر استفاده می شود.

یک کنسانتره خوب بوقلمون چه ویژگی هایی دارد؟

استفاده از کنسانتره بوقلمون در صورتی که به خوبی فرموله شده باشد می تواند موارد زیر را به همراه داشته باشد:

  • افزایش رشد بوقلمون ها.
  • کاهش مشکلات متابولیکی و اسکلتی در گله.
  • تقویت سیستم ایمنی بوقلمون ها و در نتیجه کاهش تلفات ناشی از بیماری ها.
  • بهبود ضریت تبدیل غذایی بوقلمون ها.
  • افزایش یکنواختی دان و گله بوقلمون.
  • کاهش قیمت تمام شده دان.
  • تأمین کامل ریزمغذی های مورد نیاز بوقلمون برای رشد.

انواع کنسانتره بوقلمون

معمولاً به دلیل نیاز بالای بوقلمون به بعضی از مواد مغذی از جمله فسفر و لیزین، از کنسانتره های 3 درصد و یا کنسانتره 5 ویژه بوقلمون استفاده می شود که به ترتیب به میزان 30 و 50 کیلوگرم در هر تن خوراک مورد استفاده قرار می گیرند.

خرید آنلاین کنسانتره بوقلمون

فروشگاه اینترنتی الوفید جهت رفاه حال پرورش دهندگان محترم، بهترین کنسانتره های بوقلمون را با قیمت و کیفیت مناسب عرضه نموده است. شما می توانید به آسانی نوع کنسانتره مد نظر خود را انتخاب نموده و خریداری نمایید. محصول در کوتاه ترین زمان برای شما ارسال خواهد شد.

دسته‌بندی