مکمل مرغ گوشتیکمی صبر کنید...

مکمل مرغ گوشتی چیست؟

جوجه های گوشتی به علت سرعت رشد و تراکم پرورش بالا، علاوه بر مواد مغذی اصلی نظیر انرژی و پروتئین، به ویتامین ها و مواد معدنی برای رسیدن به حداکثر رشد و انجام سوخت و ساز و همچنین تقویت سیستم ایمنی و اسکلتی نیاز دارند. در صورت کمبود هریک از ویتامین ها و مواد معدنی، علائم کمبود در جوجه ها ظاهر شده و حتی می تواند منجر به بروز مشکلات جدی در آنها شود. مجموعه ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز نژادهای مختلف مرغ گوشتی در قالب محصولی به نام مکمل ارائه می شود که معمولاً به صورت مکمل ویتامینه و مکمل معدنی بصورت جداگانه تولید می شود تا از تأثیرات منفی مواد معدنی بر ویتامین ها جلوگیری شود.

مواد تشکیل دهنده مکمل مرغ گوشتی

مکمل ویتامینه مرغ گوشتی شامل ویتامین های محلول در چربی از جمله ویتامین A، ویتامین D3، ویتامین E و همچنین ویتامین های محلول در آب شامل ویتامین های گروه B و کولین تشکیل شده است. در تولید مکمل معدنی مرغ گوشتی از عناصری نظیر منگنز، روی، آهن، مس، سلنیوم و ید استفاده می شود. کلیه ویتامین ها و مواد معدنی مورد استفاده در مکمل مرغ گوشتی بر اساس نیازهای هر نژاد و با در نظر گرفتن خلوص هر یک از منابع مورد استفاده در مکمل تأمین می شوند. در تهیه مکمل مخصوص مرغ گوشتی از بهترین برندهای ویتامین از جمله Adisseo و DSM و همچنین از منابع سولفات مواد معدنی برای افزایش جذب عناصر معدنی استفاده شده است.

انواع مکمل مرغ گوشتی

معمولاً بر اساس نژاد مرغ و همچنین با در نظر گرفتن شرایط موجود در پرورش مرغ گوشتی، انواع مختلفی از مکمل ها با آنالیزهای متفاوت تولید می شوند که از جمله می توان به مکمل ویژه نژاد راس، مکمل ویژه نژاد کاب و مکمل فرمول سازمان دامپزشکی اشاره نمود. همچنین بر اساس سن مرغ گوشتی مکمل ها به دو نوع مکمل آغازین مرغ گوشتی و مکمل رشد مرغ گوشتی تقسیم می شوند.

خرید اینترنتی مکمل مرغ گوشتی

برای سهولت در انتخاب و خرید مکمل مورد نظر پرورش دهندگان محترم، امکان خرید آنلاین مکمل مرغ گوشتی در هر ساعتی از شبانه روز از طریق فروشگاه اینترنتی الوفید فراهم می باشد. شما می توانید بهترین مکمل مرغ گوشتی را با بهترین کیفیت و قیمت خریداری نموده و آنرا در زمانی کوتاه تحویل بگیرید.

دسته‌بندی