کنسانتره مرغ گوشتیکمی صبر کنید...

کنسانتره مرغ گوشتی چیست؟

کنسانتره مجموعه ای از ریز مغذی ها و مواد ضروری برای رشد جوجه های گوشتی است که به صورت متراکم تهیه شده و در تهیه دان مرغ گوشتی مورد استفاده قرار می گیرد.

مواد تشکیل دهنده کنسانتره مرغ گوشتی

در تهیه کنسانتره برای مرغ گوشتی از موادی نظیر دی کلسیم فسفات، مونو کلسیم فسفات، کربنات کلسیم، متیونین، لیزین، ترئونین، مکمل ویتامینه و معدنی ویژه مرغ گوشتی، جوش شیرین، کولین کلراید، آنزیم فیتاز، مولتی آنزیم، سبوس گندم، توکسین بایندر و سایر افزودنی ها استفاده می شود.

چرا از کنسانتره در جیره مرغ گوشتی استفاده می شود؟

برای اینکه جوجه های گوشتی در طول دوره پرورش به خوبی رشد کرده و با مشکلاتی نظیر فلجی و سایر ناهنجاری های متابولیکی مواجه نشوند، لازم است که دان مورد استفاده آنها از لحاظ کلیه مواد مغذی پر نیاز نظیر پروتئین، اسیدهای آمینه ضروری، انرژی، کلسیم، فسفر و سدیم و همچنین از نظر مواد مغذی کم نیاز نظیر منگنز، روی، آهن و ... به خوبی بالانس شده باشد. با استفاده از یک کنسانتره خوب می توان این مواد مغذی را در حد نیاز پرنده تأمین نمود. از طرف دیگر چنانچه مرغدار بخواهد خودش اقلام خوراکی ریزمغذی را برای تهیه دان استفاده نماید، با مشکلاتی نظیر افزایش زمان تولید دان، کاهش یکنواختی خوراک بعد از میکس، بروز اشتباهات کارگری در افزودن ریزمغذی ها به خوراک و افزایش هزینه خرید مواد اولیه برای تهیه دان مواجه می شود که با خرید کنسانتره گوشتی می تواند از مشکلات فوق جلوگیری نماید.

انواع کنسانتره مرغ گوشتی

بطور معمول کنسانتره های مرغ گوشتی موجود در بازار به صورت کنسانتره 2/5 درصد مرغ گوشتی و کنسانتره 5 درصد مرغ گوشتی عرضه می شوند اما امکان تولید انواع دیگر نظیر کنسانتره 3 درصد نیز وجود دارد. همچنین بر اساس نژاد مرغ گوشتی، انواع مختلفی شامل کنسانتره ویژه نژاد راس، کنسانتره ویژه نژاد کاب، کنسانتره ویژه نژاد هوبارد، کنسانتره ویژه نژاد پلاس و ... تولید می شود.

ویژگی های کنسانتره خوب

  • افزایش نرخ رشد جوجه گوشتی.
  • کاهش مشکلات اسکلتی نظیر لنگش.
  • کاهش مشکلات متابولیکی نظیر آسیت.
  • تقویت سیستم ایمنی جوجه گوشتی و کاهش میزان تلفات دوره پرورش.
  • تأمین کامل ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز جوجه های گوشتی.
  • تأمین کامل اسید های آمینه ضروری مورد نیاز جوجه.
  • بهبود ضریب تبدیل غذایی.
  • کاهش قیمت تمام شده دان.

خرید اینترنتی کنسانتره مرغ گوشتی

امروزه بسیاری از مرغداران سفارش و خرید کنسانتره مرغ گوشتی از فروشگاه های آنلاین معتبر را ترجیح می دهند. این کار باعث صرفه جویی در زمان شده و خریدار قبل از خرید می تواند با مطالعه توضیحات هر محصول و مقایسه آن با سایر محصولات موجود در بازار در خصوص انتخاب نوع کنسانتره مورد نیاز تصمیم بهتری بگیرد. فروشگاه اینترنتی الوفید با در نظر گرفتن تقاضا و نیاز مشتریان، انواع کنسانتره مرغ گوشتی را با بهترین کیفیت و قیمت در اختیار مرغداران محترم قرار داده است.

دسته‌بندی