مکمل شترمرغ مولد

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

مکمل ویژه شترمرغ مولد با تأمین مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز شترمرغ های مولد، نقش بسیار مهمی در افزایش باروری گله، افزایش جوجه درآوری،کاهش تلفات جنین، تقویت پوسته تخم شترمرغ، تقویت سیستم ایمنی و سلامت گله و بهود وضعیت سلامت جوجه های شترمرغ در سنین اولیه دارد.

وضعیت تغذیه شترمرغ مولد تأثیر زیادی بر باروری، جوجه در آوری و همچنین وضعیت جوجه های شترمرغ در روزهای اول دارد. با استفاده از جیره های بالانس شده شترمرغ مولد که حاوی مقادیر بهینه اسیدهای آمینه، انرژی، ویتامین ها و مواد معدنی باشد می توان از مشکلات زیر جلوگیری نمود:

  • مشکلات باروری.
  • درصد جوجه درآوری پایین.
  • تلفات بالای جوجه ها.
  • ناهنجاری های پا و فلجی.

تغذیه شترمرغ های مولد شامل 2 دوره تخمگذاری و استراحت می شود. تغذیه در دوره استراحت اهمیت زیادی دارد زیرا در این زمان ذخایر بدن تکمیل می شوند. این ذخایر می تواند شامل کلسیم، فسفر، مس، روی، منگنز، کبالت و سایر عناصر معدنی باشد که در دوره تخمگذاری می توانند مورد استفاده قرار بگیرند. این مواد معدنی در بسیاری از فرآیندهای بیولوژیکی بدن نقش داشته و می توانند سیستم ایمنی شترمرغ ها را تقویت نمایند. از آنجایی که این عناصر در دوره تخمگذاری به سرعت مورد استفاده قرار گرفته و تمام می شوند، لازم است که شترمرغ های مولد در دوره تخمگذاری نیز با جیره های بالانس شده از نظر مواد مغذی اصلی و همچنین ویتامین ها و مواد معدنی تغذیه شوند. حدود 4 هفته قبل از شروع تخمگذاری لازم است که جیره دوره تولید در اختیار شترمرغ های مولد قرار گیرد.

بالانس جیره شترمرغ های مولد بسیار مهم است. چنانچه جیره ای ضعیف یا بالانس نشده از لحاظ انرژی، پروتئین، اسیدهای آمینه از قبیل متیونین و لیزین و همچنین ویتامین ها و مواد معدنی مصرف شود می تواند باعث تأخیر در شروع تخمگذاری، کاهش میزان تخمگذاری و کاهش جوجه در آوری شود. هضم و جذب مواد معدنی در شترمرغ اهمیت زیادی دارد زیرا ممکن است بین جذب بعضی از مواد معدنی تداخل ایجاد شود. بعنوان مثل ممکن است شترمرغ های نر میزان کلسیم بیشتری نسبت به نیازشان دریافت کنند زیرا میزان کلسیم موجود در جیره شترمرغ های مولد ماده که برای تشکیل پوسته تخم مورد استفاده قرار می گیرد، برای شترمرغ های نر بیش از نیاز است. زیادی کلسیم می تواند باعث کاهش جذب روی شود و از آنجایی که روی نقش مهمی در باروری شترمرغ های نر دارد، ممکن است کلسیم بالای جیره باعث کاهش باروری در شترمرغ های نر شود که این مسئله در تولید مکمل معدنی ویژه شترمرغ های مولد باید مد نظر قرار بگیرد.

مکمل شترمرغ مولد چیست؟

در طول دوره تخمگذاری شترمرغ باید ویتامین ها و مواد معدنی به میزان لازم در خوراک آنها تأمین شوند. مکمل ویژه شترمرغ مولد محصولی است که حاوی کلیه ویتامین ها و عناصر معدنی مورد نیاز شترمرغ مولد بوده و با فرمولاسیون ویژه توسط متخصصین تغذیه طیور فرموله و تولید می شود. با استفاده از مکمل مخصوص شترمرغ مولد در جیره، کلیه نیازهای گله بصورت کامل برطرف شده و باعث بهبود عملکرد تولید و بهبود وضعیت باروری و جوجه درآوری در گله شترمرغ می شود.

مواد تشکیل دهنده مکمل شترمرغ مولد

در تهیه مکمل ویتامینه شترمرغ مولد از ویتامین های A، D3، E و ویتامین های ب-کمپلکس، ویتامین k3 و کولین کلراید به همراه ویتامین C و ال کارنیتین استفاده می شود. مکمل معدنی شترمرغ مولد حاوی عناصر منگنز، روی، آهن، مس، کبالت، سلنیوم و ید است که عمدتاً از منابع سولفات به دلیل قابلیت جذب بهتر در روده تأمین می شوند.

میزان مصرف مکمل شترمرغ مولد

برای تهیه هر 1000 کیلوگرم خوراک شترمرغ مولد، میزان 5 کیلوگرم مکمل ویتامینه و 5 کیلوگرم مکمل معدنی استفاده می شود.

آنالیز مکمل شترمرغ مولد

خرید مکمل شترمرغ مولد

در صورتی که قصد خرید آسان و مطمئن مکمل ویژه شترمرغ مولد را داشته باشید، با مراجعه به فروشگاه الوفید می توانید بهترین مکمل شترمرغ مولد با فرمول سفارشی را تهیه نموده و پس از طی مراحل خرید، سفارش شما ظرف 3 تا 7 روز کاری ارسال می شود.

حداقل میزان سفارش مکمل شترمرغ مولد

حداقل میزان قابل تولید و ارسال مکمل شترمرغ مولد 100 کیلوگرم بوده و امکان ثبت سفارش کمتر از این میزان مقدور نمی باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...