مقالات طیور


در اینجا می توانید مطالب و مقالات تخصصی تغذیه، مدیریت و بیماری های طیور را مطالعه فرمایید.


چرا پوسته تخم مرغ می شکند؟

چرا پوسته تخم مرغ می شکند؟

بدیهی است که وقتی یک نیروی خارجی از استحکام پوسته بیشتر شود، تخم مرغ شکسته می شود. تخم مرغ های ترک خورده می توانند کامل (زمانی که پوسته و غشاهای پوسته هر دو شکسته است) یا ناقص (زمانی که پوسته شکسته است، اما غشاهای پوسته سالم می مانند) باشند.

درباره پوسته تخم مرغ چه می دانیم؟

درباره پوسته تخم مرغ چه می دانیم؟

پوسته تخم مرغ به دو دلیل ساختار مهمی است. پوسته یک محفظه جنینی برای جوجه در حال رشد تشکیل می دهد که حفاظت مکانیکی و یک محیط تبادل گاز کنترل شده را فراهم می کند. عوامل زیادی بر کیفیت کلی پوسته تخم مرغ تأثیر می گذارند، اما قبل از بحث در مورد این عوامل، مهم است که بدانید ساختار پوسته تخم مرغ از چه چیزی تشکیل شده است.

جیره بدون کنجاله سویا در مرغ تخمگذار

جیره بدون کنجاله سویا در مرغ تخمگذار

سویا یک منبع پروتئین با غلظت بالا و پروفایل اسید آمینه خوب برای استفاده در خوراک دام و طیور است. به دلیل ویژگیهای مطلوب، سویا به طور گسترده به عنوان منبع اصلی پروتئین در خوراک مورد استفاده قرار می گیرد. اما استفاده از سویا یا محصولات مرتبط با سویا در خوراک دام مورد بحث است.

5 روش افزایش بازدهی خوراک در مرغ گوشتی

5 روش افزایش بازدهی خوراک در مرغ گوشتی

پس از ورود خوراک به مزرعه، پنج روش وجود دارد که به بهبود راندمان خوراک جوجه های گوشتی کمک می کند. بهبود بازدهی خوراک با افزایش سودآوری همراه است. اکثر اقدامات برای بهبود این شاخص مفید بهره وری از طریق متعادل سازی نسبت بین انرژی و اسیدهای آمینه و یا از طریق بهبود قابلیت هضم مواد مغذی از طریق روشهای مختلف انجام می شود. اما میزان راندمان خوراک حتی پس از مخلوط شدن خوراک و تحویل در مزرعه نیز قابل بهبود است.

مدیریت جوجه کشی شترمرغ

مدیریت جوجه کشی شترمرغ

مدیریت صحیح دستگاه جوجه کشی برای جوجه درآوری شترمرغ اهمیت زیادی دارد. جوجه درآوری تحت تأثیر عواملی چون تغذیه شترمرغ های مولد، جفت گیری، نحوه جابجایی تخم ها، عملکرد دستگاه جوجه کشی و رطوبت یا دمای دستگاه جوجه کشی قرار می گیرد.

مدیریت پرورش شترمرغ

مدیریت پرورش شترمرغ

برای داشتن دوره موفق پرورش شترمرغ باید مدیریت پرورش و تغذیه شترمرغ ها به درستی انجام شود تا از ایجاد مشکلات و زیان های ناشی از رشد ناکافی و تلفات در گله های شترمرغ جلوگیری شود. در این مقاله به بعضی از نکات مهم و کاربردی پرورش شترمرغ پرداخته می شود.

مهمترین عوامل موثر بر کیفیت پوسته تخم مرغ

مهمترین عوامل موثر بر کیفیت پوسته تخم مرغ

کیفیت پایین پوسته تخم مرغ زیان های اقتصادی زیادی را به تولید کنندگان تخم مرغ تحمیل می کند. بعضی از عوامل موثر بر کیفیت پوسته تخم مرغ ژنتیکی بوده و بعضی از آنها از طریق مدیریت صحیح قابل کنترل می باشند.

درباره‌ی نویسنده
احسان پولادی، کارشناس ارشد تغذیه طیور
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...