مقالات اسب


در این صفحه مقالات و مطالب تخصصی در خصوص اسب ارائه می شوند.


7 نکته برای تغذیه اسب در زمستان

7 نکته برای تغذیه اسب در زمستان

برای مراقبت و تغذیه صحیح اسب خود در ماه های سرد زمستان چه چیزهایی باید بدانید؟ اسب ها با طیف وسیعی از دماها بسیار سازگار هستند و برای زندگی در آب و هوای سرد بسیار مناسب هستند. با این حال، ممکن است نیاز داشته باشید که شیوه های تغذیه و مدیریت خود را زمانی که هوا سرد می شود تنظیم کنید تا با نیازهای کالری بیشتر اسب خود سازگار شوید. اسب‌هایی که در فضای باز زمستان‌گذرانی می‌کنند باید خوراک بیشتری مصرف کنند تا بتوانند دمای بدن خود را بدون از دست دادن وزن حفظ کنند. به طور کلی، انرژی قابل هضم مورد نیاز برای یک اسب 500 کیلوگرمی (1100 پوند) 2/5 درصد به ازاء هر درجه زیر 15- درجه سانتیگراد افزایش می یابد. افزایش دسترسی به علوفه، تغذیه منابع کالری مناسب روده مانند کنسانتره اسب و دسترسی به سرپناه کافی و آب گرم جنبه های کلیدی تغذیه و مدیریت اسب ها در زمستان است. در اینجا نحوه تغذیه اسب ها در زمستان را با در نظر گرفتن شرایط بدنی، سن و شیوه های مدیریتی آنها بررسی خواهیم کرد.

نحوه تغذیه مادیان آبستن

نحوه تغذیه مادیان آبستن

دامپزشک شما به تازگی تایید کرده است که مادیان شما آبستن است و شما منتظر تولد یک کره اسب سالم هستید؟ چه زمانی باید خوراک مادیان آبستن را تغییر دهید؟ چقدر باید وزن اضافه کند؟ مادیان برای رشد یک کره سالم به چه مواد مغذی دیگری نیاز دارد؟ هنگام نوشتن یک برنامه غذایی برای مادیان آبستن شما، همه این سوالات مهم است.

سویا برای اسب خوب است یا مضر؟

سویا برای اسب خوب است یا مضر؟

سویا یک ماده غذایی رایج در بسیاری از خوراک اسب ها است. بخش‌های مختلف دانه سویا را می‌توان برای تامین پروتئین، انرژی و فیبر در رژیم غذایی اسب استفاده کرد. دانه های سویا به دلیل تطبیق پذیری و مقرون به صرفه بودن محبوب هستند. روغن سویا یک منبع چربی خوش طعم برای اسب هایی است که به کالری اضافی نیاز دارند. کنجاله سویا و سویا برشته شده نیز در مقایسه با سایر منابع پروتئینی که معمولاً تغذیه می شوند، پروفایل اسید آمینه بهتری دارند. این باعث می شود سویا افزودنی مطلوب به رژیم های غذایی پر پروتئین مورد نیاز اسب های شیرده و در حال رشد باشد. با این حال، نگرانی در مورد مضر بودن محصولات سویا وجود دارد. اگر در مورد مصرف سویا اسب خود نگران هستید، برای کسب اطلاعات بیشتر ادامه مطلب را مطالعه کنید.

نیازهای تغذیه ای اسب

نیازهای تغذیه ای اسب

پرورش موفق اسب نیازمند تغذیه صحیح و اصولی می باشد زیرا تأمین کامل نیازهای اسب برای رشد و فعالیت و افزایش عمر اسب، امری ضروری می باشد. جهت جلوگیری از بروز مشکلات گوارشی و متابولیکی در اسب لازم است که از خوراک های بالانس شده و با کیفیت در تغذیه اسب استفاده شود. برای بالانس مناسب خوراک اسب ابتدا باید نیازهای اسب به مواد مغذی را دانست. در این مقاله به برخی از مهمتری مواد مغذی مورد نیاز اسب پرداخته می شود.

درباره‌ی نویسنده
تیم پشتیبانی فروشگاه الوفید
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...