مقالات


در اینجا مقالات تخصصی در خصوص تغذیهَ، فیزیولوژی، مدیریت و بیماری های طیور، گاو شیری و اسب ارائه می شوند.


جیره بدون کنجاله سویا در مرغ تخمگذار

جیره بدون کنجاله سویا در مرغ تخمگذار

سویا یک منبع پروتئین با غلظت بالا و پروفایل اسید آمینه خوب برای استفاده در خوراک دام و طیور است. به دلیل ویژگیهای مطلوب، سویا به طور گسترده به عنوان منبع اصلی پروتئین در خوراک مورد استفاده قرار می گیرد. اما استفاده از سویا یا محصولات مرتبط با سویا در خوراک دام مورد بحث است.

نیازهای تغذیه ای اسب

نیازهای تغذیه ای اسب

پرورش موفق اسب نیازمند تغذیه صحیح و اصولی می باشد زیرا تأمین کامل نیازهای اسب برای رشد و فعالیت و افزایش عمر اسب، امری ضروری می باشد. جهت جلوگیری از بروز مشکلات گوارشی و متابولیکی در اسب لازم است که از خوراک های بالانس شده و با کیفیت در تغذیه اسب استفاده شود. برای بالانس مناسب خوراک اسب ابتدا باید نیازهای اسب به مواد مغذی را دانست. در این مقاله به برخی از مهمتری مواد مغذی مورد نیاز اسب پرداخته می شود.

5 روش افزایش بازدهی خوراک در مرغ گوشتی

5 روش افزایش بازدهی خوراک در مرغ گوشتی

پس از ورود خوراک به مزرعه، پنج روش وجود دارد که به بهبود راندمان خوراک جوجه های گوشتی کمک می کند. بهبود بازدهی خوراک با افزایش سودآوری همراه است. اکثر اقدامات برای بهبود این شاخص مفید بهره وری از طریق متعادل سازی نسبت بین انرژی و اسیدهای آمینه و یا از طریق بهبود قابلیت هضم مواد مغذی از طریق روشهای مختلف انجام می شود. اما میزان راندمان خوراک حتی پس از مخلوط شدن خوراک و تحویل در مزرعه نیز قابل بهبود است.

مدیریت جوجه کشی شترمرغ

مدیریت جوجه کشی شترمرغ

مدیریت صحیح دستگاه جوجه کشی برای جوجه درآوری شترمرغ اهمیت زیادی دارد. جوجه درآوری تحت تأثیر عواملی چون تغذیه شترمرغ های مولد، جفت گیری، نحوه جابجایی تخم ها، عملکرد دستگاه جوجه کشی و رطوبت یا دمای دستگاه جوجه کشی قرار می گیرد.

مدیریت پرورش شترمرغ

مدیریت پرورش شترمرغ

برای داشتن دوره موفق پرورش شترمرغ باید مدیریت پرورش و تغذیه شترمرغ ها به درستی انجام شود تا از ایجاد مشکلات و زیان های ناشی از رشد ناکافی و تلفات در گله های شترمرغ جلوگیری شود. در این مقاله به بعضی از نکات مهم و کاربردی پرورش شترمرغ پرداخته می شود.

مهمترین عوامل موثر بر کیفیت پوسته تخم مرغ

مهمترین عوامل موثر بر کیفیت پوسته تخم مرغ

کیفیت پایین پوسته تخم مرغ زیان های اقتصادی زیادی را به تولید کنندگان تخم مرغ تحمیل می کند. بعضی از عوامل موثر بر کیفیت پوسته تخم مرغ ژنتیکی بوده و بعضی از آنها از طریق مدیریت صحیح قابل کنترل می باشند.

درباره‌ی نویسنده
احسان پولادی، کارشناس ارشد تغذیه طیور
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...