مقالات


در اینجا مقالات تخصصی در خصوص تغذیه، فیزیولوژی، مدیریت و بیماری های طیور، گاو شیری و اسب ارائه می شوند.


بهترین کنسانتره مرغ گوشتی چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین کنسانتره مرغ گوشتی چه ویژگی هایی دارد؟

تغذیه مهمترین عامل تأثیر گذار بر تولید و بهره وری جوجه گوشتی است و بیشترین هزینه تولید در مرغداری مربوط به خوراک می باشد. امروز استفاده از کنسانتره مرغ گوشتی در تغذیه جوجه گوشتی رایج است که در ادامه مطلب بیشتر به آن پرداخته خواهد شد.

نحوه تغذیه مادیان آبستن

نحوه تغذیه مادیان آبستن

دامپزشک شما به تازگی تایید کرده است که مادیان شما آبستن است و شما منتظر تولد یک کره اسب سالم هستید؟ چه زمانی باید خوراک مادیان آبستن را تغییر دهید؟ چقدر باید وزن اضافه کند؟ مادیان برای رشد یک کره سالم به چه مواد مغذی دیگری نیاز دارد؟ هنگام نوشتن یک برنامه غذایی برای مادیان آبستن شما، همه این سوالات مهم است.

سویا برای اسب خوب است یا مضر؟

سویا برای اسب خوب است یا مضر؟

سویا یک ماده غذایی رایج در بسیاری از خوراک اسب ها است. بخش‌های مختلف دانه سویا را می‌توان برای تامین پروتئین، انرژی و فیبر در رژیم غذایی اسب استفاده کرد. دانه های سویا به دلیل تطبیق پذیری و مقرون به صرفه بودن محبوب هستند. روغن سویا یک منبع چربی خوش طعم برای اسب هایی است که به کالری اضافی نیاز دارند. کنجاله سویا و سویا برشته شده نیز در مقایسه با سایر منابع پروتئینی که معمولاً تغذیه می شوند، پروفایل اسید آمینه بهتری دارند. این باعث می شود سویا افزودنی مطلوب به رژیم های غذایی پر پروتئین مورد نیاز اسب های شیرده و در حال رشد باشد. با این حال، نگرانی در مورد مضر بودن محصولات سویا وجود دارد. اگر در مورد مصرف سویا اسب خود نگران هستید، برای کسب اطلاعات بیشتر ادامه مطلب را مطالعه کنید.

بهترین توکسین بایندر را از کجا بخریم

بهترین توکسین بایندر را از کجا بخریم

قارچها قادر به آلوده کردن بافتهای گیاهی هستند. همچنین بعضی از قارچ ها مجبور به تولید متابولیت های ثانویه به نام سموم قارچی هستند که می تواند باعث mycotoxicosis یا مسمومیت با سموم قارچی در انسانها و حیوانات مصرف کننده مواد غذایی آلوده به این قارچ ها شود. مهمترین قارچ های دخیل در تولید سموم قارچی عبارتند از:الترناریا، آسپرژیلوس، سفالوسپوریوم، کلادوسپوریوم، فوزاریوم، مونیلیا، گلئوسپوریوم، موکور، پنیسیلیوم، ریزوپوس، اسپوروتریکوم، تریکوتسیوم و آبسیدیا.

تغذیه مرغ تخمگذار در آب و هوای گرم

تغذیه مرغ تخمگذار در آب و هوای گرم

استرس گرمایی در فصول گرم سال باعث کاهش تخمگذاری و همچنین افت کیفیت تخم مرغ می شود که این امر می تواند باعث زیان های اقتصادی برای مرغداران شود. در شرایط تنش حرارتی می توان با مدیریت تغذیه مرغ تخمگذار این زیان ها را تا حدود زیادی کاهش داد که در این مقاله به آن پرداخته می شود.

چگونه کنسانتره مرغ گوشتی بسازیم؟

چگونه کنسانتره مرغ گوشتی بسازیم؟

با توجه به اینکه در اکثر مرغداری های گوشتی کشور از کنسانتره برای تهیه دان استفاده می شود، یکی از دغدغه های مرغداران تهیه کنسانتره با کیفیت بالا و قیمت مناسب می باشد. اما گاهی این سوال مطرح می شود که آیا امکان تولید کنسانتره در مرغداری وجود دارد؟ در ادامه به این مطلب پرداخته می شود.

چرا پوسته تخم مرغ می شکند؟

چرا پوسته تخم مرغ می شکند؟

بدیهی است که وقتی یک نیروی خارجی از استحکام پوسته بیشتر شود، تخم مرغ شکسته می شود. تخم مرغ های ترک خورده می توانند کامل (زمانی که پوسته و غشاهای پوسته هر دو شکسته است) یا ناقص (زمانی که پوسته شکسته است، اما غشاهای پوسته سالم می مانند) باشند.

درباره پوسته تخم مرغ چه می دانیم؟

درباره پوسته تخم مرغ چه می دانیم؟

پوسته تخم مرغ به دو دلیل ساختار مهمی است. پوسته یک محفظه جنینی برای جوجه در حال رشد تشکیل می دهد که حفاظت مکانیکی و یک محیط تبادل گاز کنترل شده را فراهم می کند. عوامل زیادی بر کیفیت کلی پوسته تخم مرغ تأثیر می گذارند، اما قبل از بحث در مورد این عوامل، مهم است که بدانید ساختار پوسته تخم مرغ از چه چیزی تشکیل شده است.

جیره بدون کنجاله سویا در مرغ تخمگذار

جیره بدون کنجاله سویا در مرغ تخمگذار

سویا یک منبع پروتئین با غلظت بالا و پروفایل اسید آمینه خوب برای استفاده در خوراک دام و طیور است. به دلیل ویژگیهای مطلوب، سویا به طور گسترده به عنوان منبع اصلی پروتئین در خوراک مورد استفاده قرار می گیرد. اما استفاده از سویا یا محصولات مرتبط با سویا در خوراک دام مورد بحث است.

نیازهای تغذیه ای اسب

نیازهای تغذیه ای اسب

پرورش موفق اسب نیازمند تغذیه صحیح و اصولی می باشد زیرا تأمین کامل نیازهای اسب برای رشد و فعالیت و افزایش عمر اسب، امری ضروری می باشد. جهت جلوگیری از بروز مشکلات گوارشی و متابولیکی در اسب لازم است که از خوراک های بالانس شده و با کیفیت در تغذیه اسب استفاده شود. برای بالانس مناسب خوراک اسب ابتدا باید نیازهای اسب به مواد مغذی را دانست. در این مقاله به برخی از مهمتری مواد مغذی مورد نیاز اسب پرداخته می شود.

درباره‌ی نویسنده
تیم پشتیبانی فروشگاه الوفید
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...